dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn

dizajn dizajn dizajn dizajn

Program ako pomocník pri registrovaní do katalógov a vyhľadávačov


Výborný program, ktorý vám môže podstatne uľahčiť prácu s počítačom sa volá Roboform. Osobne ho využívam už niekoľko rokov a neviem si ho vynachváliť - program si pamätá všetky vaše heslá a potom ich môžete prostredníctvom neho vyplňovať na vašich obľúbených stránkach. Určite poznáte túto vstavanú funkciu v prehliadačoch, samozrejme funguje aj tá, ale s roboformom sa nedá porovnávať :)
Ako jednoducho funguje prihlásenie môžete vidieť na videách, ktoré sú v sekcii FAQ (na každom sa na začiatku prihlasujem, tak si to všimnite) - program vám vždy ponúkne len tie prihlasovacie mená a heslá, ktoré má uložené k danej stránke - čiže slúži aj ako perfektná ochrana proti phishingu. Takisto sa nemusíte báť, že by vaše heslo odchytil nejaký keylogger (pretože heslá nezadávate cez klávesnicu - veľmi užitočná vec hlavne v kaviarňach, ktoré sú dosť často zavírované - vtedy môžete použiť prenosnú verziu na USB kľúči)

Použitie roboformu na registráciu do katalógov

Čo budeme k tomu potrebovať? Samozrejme roboform, ten môžte stiahnuť tu: Stiahnuť Roboform
Tým stiahnete testovaciu verziu, ktorá má nejaké obmedzenia, bohužiaľ na registráciu do katalógov potrebujete funkciu, ktorá je v testovacej verzii obklieštená, takže ak to myslíte s registrovaním do katalógov vážne, tú full verziu si kúpte, určite to neoľutujete. Nainštalujte si tú testovaciu verziu a potom zvoľte Buy roboform pro a budete presmerovaný na stránku výrobcu.

1. Spustite Roboform
2. Kliknite na identity - Vytvoriť (v sk preklade je chyba a je tam len Vyvoriť :) ) a nejak nazvite tú identitu - napríklad ako ja na príklade Zoznam-katalogov.eu
3. V identite sa prekliknite na voliteľné a tam vyplnťe údaje podľa môjho vzoru: Ako treba vyplniť identitu v roboforme

- samozrejme si môžete vytvoriť viac identít s rôznymi popiskami a tým pádom môžte striedať texty pri registrácii do katalógov.
4. Samotné vyplnenie polí pomocou roboformu prebieha jedným klikom:
Vyplenie jedným kliknutím


Ak sa vám stane, že niektoré pole roboform nevyplní, tak len zdokonaľte identitu tým, že pridáte alternatívne meno toho poľa, ktoré nevyplnilo (zobrazte si zdrojový kód katalógu a nájdite tam názov poľa).
Ísť na stránku roboformu - kliknite na Buy Pro a zobrazia sa vám aktuálne ceny.
Samotná licencia stojí cca 30usd - za to máte časovo neobmedzenú verziu s updejtmi - porovnajte si to s mesačnými platbami za podobnú funkcionalitu iných programov špecializovaných na vyplňovanie registrácií do katalógov.
Ak sa rozhodnete zakúpiť licenciu na Roboform - odporúčam vám kúpiť si aj rovno licenciu na Roboform Go (verzia na USB kľúč) - pretože tá normálne stojí cca 40usd, takto je ale zlacnená na 20usd - dokopy za 50usd máte perfektný nástroj... Aj tak by ste si časom tú licenciu dokupovali :)
dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn dizajn